Materace piankowe to system oparty na konstrukcji z pianki poliuretanowej, którą wyróżnia specjalnie opracowana struktura. Ich forma gwarantuje wyjątkowo komfortowy sen, dzięki czemu, należą one do najpopularniejszych materacy, cenionych na całym świecie.

Są to materace, które aktywnie zmieniają twardość dopasowując się do kształtów ciała poprzez reakcję na temperaturę osoby na nich leżącej. Porowata struktura pianki, sprawia, że doskonale wpływa ona na nasze krążenie, a dodatkowo pozwala zachować prawidłowe ułożenie ciała, dzięki czemu materace te stanowią świetne podłoże dla naszego kręgosłupa. Materace piankowe cechuje również rewelacyjna elastyczność, co sprawia, że z łatwością można je dopasować do różnych łóżek, w ty także tych na stelażach regulowanych.

Technologia termoelastyczna zastosowana w materacach to jedna z ważnych zalet typów piankowych, dlatego też stanowią one świetne podtrzymanie ciała w wygodnej pozycji, co zapewnia wyjątkowo wygodny i głęboki sen. Jedyną wadą materacy piankowych jest ich konstrukcja oparta na tworzywach sztucznych – wytwarzanych metodą chemiczną, co czyni ich niektóre rodzaje problematycznymi dla osób z alergiami.

Materace piankowe dostępne są również w wersji wysokoplastycznej. Ten rodzaj, jest doskonałym rozwiązaniem dla osób nawet z bardzo poważnymi problemami kręgosłupa. Znaleźć można również połączenia dwóch rodzajów pianek, które swoją sprężystość mają zbliżoną do materacy sprężynowych. Ważnym atutem tego typu materacy piankowych jest ich przewiewność i doskonała cyrkulacja powietrza.

Stosowanie materacy piankowych sprawdzi się u osób, które cenią elastyczność podłoża na którym śpią, cierpią na choroby kręgosłupa i zależy im na szybkiej rekonwalescencji, a także dla tych, którzy cenią materace trwałe – odporne na wgniecenia. Obecnie na rynku pojawia się coraz więcej materacy piankowych, które są hipoalergiczne, a charakter zawartej w nich pianki jest nietoksyczny, dlatego także alergicy mogą cieszyć się komfortem piankowego podłoża – niestety wiąże się to z nieco wyższą ceną.